YAPILAR VE BİZ

Yapılar doğal ortama aykırılıklarıyla değil uyumlarıyla orantılı olarak kıymetlidirler. Barınak olma özelliklerini hiç yitirmediler. Yaklaşık 20.000 yıl önce anlamlı kullanım kazandıkları düşünülünce çok yavaş gelişiyorlar. Depreme direnç başta olmak üzere her türlü dış etkiyi karşılamak ana fonksiyonlarıdır yapıların. Bu karmaşık listede biz sadece ISI ile ilgileniyoruz.
ISI en verimli olarak nasıl kullanılabilir? Sorusuna cevap oluşturmak için 30 yıl kendi özelimizde çalıştık. Vardığımız noktada 3 ayrı disiplini kullanarak yeni bir sentez oluşturduk. 1-Bilişim alanında ki gelişim ile hissediciler kullanarak ideal otomasyon sistemleri. 2- Minimum enerji ile maksimum verim sağlayan enerji kaynaklarının yapılara girmesi. 3- Yapı kalitesi artarken ısı kayıpları azaldılar. Bu koşullar geleneksel iklimlendirme araçlarını devre dışı bırakmaya başladı. Kıssa vadede yeni dağıtım sistemleri yapıları kaplayacak.
Sonuçta 4 mevsimin olduğu ortamda, evimizi (yani hücremizi) 1 mevsimde sabit tutmamız gerekecektir. PEXa ile hedeflenen 4=1 formudur.

Scroll to Top